Chceme domov, ne turistický skanzen!

Chceme domov, ne turistický skanzen!

Ivan Bartoš připravuje na ministerstvu férová pravidla pro AirbnB

Nebudeme si nic nalhávat, takhle to s AirbnB dál nejde. Na jednu stranu jde o skvělou možnost cestovat a podnikat. Na druhou jsou tu ale časté problémy s porušováním pravidel. Ať už jde o pronajímatele nebo leckdy hlučné a bezohledné turisty.

Nejvíce tím trpí samozřejmě naše historické centrum a jeho obyvatelé. Praha přitom nemá žádné efektivní možnosti, jak by mohla zasáhnout, současné zákony jsou v podstatě bezzubé. Místa, která máme rádi, se tak mění v turistický skanzen. Původní obyvatelé se stěhují, byty mizí z trhu a ceny rostou. To chceme co nejdřív změnit. Náš ministr Ivan Bartoš ve spolupráci s pirátským poslancem Jakubem Michálkem a primátorem Zdeňkem Hřibem připravuje novelu, která jasně odliší příležitostný pronájem od hotelových apartmánů. A dá obcím do rukou reálné nástroje, aby mohly sdílené ubytování regulovat a skutečně vymáhat dodržování pravidel. Cílem je vytvořit moderní řešení, které bude férové pro ubytovatele, hotely, zákazníky, majitele bytu a hlavně i jejich sousedy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem Davidem Bodečkem
11.08.2022

Rozhovor s lídrem Davidem Bodečkem

Davide, jak zpětně hodnotíš výsledky posledních komunálních voleb, ve kterých jsi z Pirátů obdržel nejvíce preferenčních hlasů? Upřímně to byla velká euforie. Radost a zároveň odpovědnost, kterou ostatně cítím doposud. Velké zadostiučinění, že někdy dobrá...