Vedení Prahy 1 dalo za pravdu předsedovi kontrolního výboru Bodečkovi, na pronájem prostoru V Kolkovně 8 vypíše novou soutěž

Vedení Prahy 1 dalo za pravdu předsedovi kontrolního výboru Bodečkovi, na pronájem prostoru V Kolkovně 8 vypíše novou soutěž

Praha 29. července 2020 – David Bodeček uspěl se svou kritikou březnového rozhodnutí rady prodloužit smlouvu s firmou Gastro Staré Město, která provozuje restauraci na adrese V Kolkovně 8. Praha 1 poptávala výši nájmu formou záměru a dorazila nabídka na nájem 18 milionů korun ročně, kterou však městská část nevybrala. Vedení městské části ještě čtvrt roku po rozhodnutí rady tvrdilo, že nejvyšší nabídka nedávala ekonomicky smysl a upřednostnila nabídku o 9,5 milionů korun nižší, neboť dle ní hrozil soudní spor s firmou Gastro Staré Město za neuznání opce. V červenci však rada toto rozhodnutí revokovala a připravuje novou soutěž na pronájem nebytového prostoru.

„Chtěl bych pochválit starostu Petra Hejmu, že ačkoliv měl v ruce usnesení, které mu umožňovalo podepsat smlouvu, na základě níž by došlo k prodloužení nájmu se stávajícím pronajímatelem, a to až do roku 2034, tak vyčkal na vyhotovení právního stanoviska. To se shoduje s mým názorem a rozborem, který jsem prezentoval na květnovém zasedání zastupitelstva, že městská část by v případném soudním sporu s největší pravděpodobností vyhrála a neprodloužení opce by si obhájila,“ říká k tomu pirátský zastupitel a předseda kontrolního výboru David Bodeček.

Praha 1 nyní vypíše nové výběrové řízení, ve kterém bude moci přesně konkretizovat délku pronájmu, což byla jednou z problematických oblastí záměru, kvůli které bylo složité došlé nabídky mezi sebou porovnat. Ty totiž byly na 10 let, 15 let a dobu neurčitou.

„V době, kdy stále řešíme šíření koronaviru a propad příjmů městské části byla by velká škoda, pokud by si městská část nechala ujít nejvyšší nabídku,“ říká k tomu Bodeček a připomíná, že společnost Gastro Celnice nabízela v předchozím záměru 18 milionů korun ročně a ještě 20 procent ze svého provozního zisku.

Současný provozovatel Gastro Staré Město doposud platil 1,9 milionu ročně, což je cena významně nižší než cena obvyklá. Přesto měl provozovatel problém s platební kázní, což vedlo k zamítnutí opce, která mohla smlouvu prodloužit o dalších 5 let.

Piráti z Prahy 1 od začátku jasně říkali, že nerozporují cenu pronájmu, ale ignorování nejvyšší nabídky od Gastro Celnice. „Rada městské části rozhodně v březnu jasně nevysvětlila, proč si vybírá nabídku 8,5 milionu ročně, která je o 9,5 milionu horší než ta od společnosti Gastro Celnice,“ dodává Bodeček.

Kontakt pro média:

David Bodeček, zastupitel MČ Praha 1 a předseda kontrolní komise, tel: +420 775 592 183; mail: david.bodecek@pirati.cz

Michal Polák, PR Manažer KS Praha, tel: +420 608 517 127; mail: michal.polak@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články