Piráti vyšli vstříc snoubencům. O magická data je tradičně zájem

17. 02. 2022
Piráti vyšli vstříc snoubencům. O magická data je tradičně zájem

Tři magická únorová data pro uzavření sňatku nabídla snoubencům radnice Prahy 1. Matrika tím reagovala na návrh zastupitele Davida Bodečka (Piráti), který patří k tamním oblíbeným oddávajícím. Od roku 2018 oddal již více než 300 párů. O jiné než běžné oddávací dny, a navíc se zajímavou číselnou kombinací je velký zájem. Ve středu 2. 2. 2022 vstoupilo do manželství v prostorách Staroměstské radnice šest párů. V neděli 20. 2. 2022 si na radnici vzájemné ano řekne osm párů a od dva dny později 22. 2. 2022 hned dvanáct dvojic. U všech těchto obřadů je oddávajícím Bodeček, jehož návrhem se začátkem letošního roku inspirovala Praha 10. Ve Vršovickém zámečku v ulici Moskevská v ty stejné dny budou oddávat radní Michal Kočí a místostarosta Petr Beneš (oba Piráti).

„Nápad jsem matrice přednesl někdy v polovině loňského roku. Během pár dnů po vyhlášení magických únorových termínů k uzavření svazku mi kolegyně z matriky s nadšením sdělily, že všechny nově vypsané termíny jsou zaplněny. Mám velkou radost, že Praha 1 může díky své aktivní účastí sezdat několik dalších šťastných párů navíc a já být součástí jejich radosti. Jsem rád, že nápad s magickými daty snoubence a ty, kteří se rozhodli uzavřít registrované partnerství, oslovil. Moc bych si přál, aby všem jejich svazek dlouho vydržel.. Není obvyklé, že zaměstnankyně matriky na úkor volného času oddávají, a proto si této jejich vstřícnosti velice vážím a děkuji jim,“ uvádí Bodeček.

O termín 22. 2. 2022 byl v Praze 1 natolik velký zájem, že čtyři svatby se uskuteční mimo radnici. Oddávající těchto svateb bude zastupitelka Jitka Nazarská (Piráti).

V rámci politické transparentnosti Bodeček pravidelně informuje o své práci na sociálních sítích. Úspěšný návrh svatebních obřadů pro únorová magická data inspiroval jeho stranické kolegy v Praze 10. I jim zdejší matrika nápad posvětila, a tak může dojít v uvedené dny k uzavření pět manželských svazků.

„Když jsem viděl, jak Praha 1 dokázala operativně vyhlásit mimořádné termíny, mrzelo mě, že nic takového u nás na Desítce není. Kolega Michal Kočí ale jedním telefonátem nadchl naše matrikářky a ty dokázaly neuvěřitelné. V řádu hodin domluvily dva mimořádné termíny, personální a technické zajištění i zveřejnění a propagaci na sociálních sítích. Jsem hrdý, že se to povedlo, a že náš úřad občas umí i malé zázraky,” říká k tomu Petr Beneš (Piráti).

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Všechny čarodějnice na Kampě letos přežily
03.05.2022

Všechny čarodějnice na Kampě letos přežily

Noc před Prvním májem je tradičně zasvěcena pálení čarodějnic. Zvyk, dlouho udržovaný spíše na venkově, si před lety našel cestu i na Prahu 1, kde díky spolkové činnosti patří mezi tradiční akce. Piráti z Prahy...

Centrem města? Noční můra pro lidi na vozíku
21.04.2022

Centrem města? Noční můra pro lidi na vozíku

Společností jsou vozíčkáři často vnímáni jako chudáci, nebo bývají naopak nemístně adorováni, pokud zvládají práci, školu, rodinu a další aktivity. Ráda bych z pohledu vozíčkáře čtenářům přiblížila některé naše strasti. Možná tak lépe pochopí, proč...