Piráti Prahy 1 na prahu roku 2024, pirátské hodnoty se vrátí do centra metropole

25. 01. 2024
Piráti Prahy 1 na prahu roku 2024, pirátské hodnoty se vrátí do centra metropole

Praha, 24. ledna 2024 – Česká pirátská strana podnikla první kroky k obnově místního sdružení v Praze 1. V městské části začal působit přípravný tým, který je mezikrokem před vznikem místní organizace. Pražské předsednictvo a členové přípravného týmu očekávají, že k obnovení pirátské buňky v centru metropole by mohlo dojít již v letošním roce.

Loňský rok se Piráti z Prahy 1 věnovali vnitřní ozdravné kúře poté, co krajské fórum rozhodlo s ohledem na personální nefunkčnost o zrušení místního sdružení. Stranické řady opustili dnes již bývalí kolegové a kolegyně nerespektující pirátské cíle a hodnoty, což nebylo slučitelné s jejich členstvím v České pirátské straně. Nyní je tu pro občany Prahy 1 přípravný tým, což je důležitý milník na cestě k obnovení pirátské buňky.

„Náš tým tvoří lidé, kteří v Praze 1 opravdu žijí a jsou ochotni pro ni něco udělat. Většina z nás již byla součástí pirátského týmu v Praze 1 a víme, co místní občany pálí. Krajské předsednictvo nás plně podpořilo a v průběhu letošního roku počítáme s činností na úrovni místního sdružení, které se připraví na volby v roce 2026, a to jak do místního zastupitelstva, tak i do Senátu,” říká vedoucí přípravného týmu Jana Raiterová.

„Prahu 1 Piráti nikdy neopustili, bylo třeba, aby zchladly emoce a pročistil se náš tým, který musí nutně splňovat určitá pirátská kritéria. To se teď povedlo. Nyní tu stojíme v plné síle a těšíme se na práci pro Prahu 1. Víme, že tato městská část má dlouhodobě řadu problémů a současná reprezentace je ne vždy řeší v zájmu občanů. Věřím, že náš nový tým nebude prodlouženou rukou místních letitých lobbistů a že se do zastupitelstva po příštích volbách vrátíme silní,“ komentuje situaci v Praze 1 předseda pražských Pirátů Ondřej Chrást.

Tým Pirátů v Praze 1 určitě již brzy poznáte nebo o něm uslyšíte. “Chceme pojmenovávat pravými jmény, co se u nás na jedničce děje. Budeme pečlivě sledovat každý krok radnice a kontrolovat práci vládnoucí koalice. Chceme ale také podporovat celostátní pirátskou politiku, konkrétně začneme s podporou našich kandidátů do evropských voleb. Rádi mezi námi přivítáme další příznivce, pro které je Praha 1, stejně jako pro nás, srdeční záležitost. Jsme připraveni spolupracovat s těmi, kteří chtějí pro centrum Prahy něco užitečného udělat,“ dodává Jana Raiterová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kam kráčí Piráti Praha 1?
04.04.2023

Kam kráčí Piráti Praha 1?

Dlužíme vám krátkou rekapitulaci toho, co se děje v Praze 1 od listopadu loňského roku, kdy celostátní fórum ve svém hlasování zrušilo souhlasné stanovisko místního sdružení s vyjednanou koaliční smlouvou. Podle stěžovatele Jan Hrubeše se...

Reakce Pavel Nazarský
16.12.2019

Reakce Pavel Nazarský

Je pravda, že jsem byl členem Republikánské strany a je pravda, že jsem v Šumavské obci Lčovice sestavil v roce 2002 kandidátku do komunálních voleb. Na venkově tehdy panovala situace zcela odlišná od té v...