Piráty z Prahy 1 povede do voleb David Bodeček

06. 12. 2021
Piráty z Prahy 1 povede do voleb David Bodeček

Praha, 6. prosince 2021 – Místní sdružení Pirátů z Prahy 1 bude na čele kandidátky do komunálních voleb 2022 zastupovat jeho místopředseda David Bodeček. Během třídenního hlasování členů sdružení získal jako jediný ze tří nominovaných nadpoloviční počet hlasů. Na Praze 1 se jedná o prvního lídra napříč politickými uskupeními, který je oficiálně představen veřejnosti.

„Děkuji svým kolegům za důvěru. Jsem přesvědčen, že Piráti mají voličům co nabídnout,” komentuje své zvolení David Bodeček, který také nastínil, jakou podobu Prahy 1 chce prosazovat. „Chci bydlet ve čtvrti, která nebude jen vysněným rájem pro developery a jiné „těžaře“, ale zelenějším rájem pro děti, seniory, rodiny. Důležitá je komunikace. Snažím se propojovat všechny zúčastněné, je třeba jednat s developery i místními spolky. A v neposlední řadě chci bydlet ve čtvrti, která bude výkladní skříní Česka a kam se budou rádi vracet turisté z celého světa. Ne však do mrtvého skanzenu, ale do živého, moderního a progresivního města,” napsal v návaznosti na svou nominaci. Bodeček chce hledat konsensus napříč celým politickým spektrem, zejména u témat, která přesahují jedno volební období.

Nominaci Bodečka na lídra podpořila také předsedkyně místního sdružení Olga Sklenářová. „S Davidem Bodečkem spolupracujeme v rámci předsednictva už téměř rok. Jeho proaktivní přístup k práci, koncepčnost, systematičnost a schopnost nadhledu nejde přehlédnout. Moc ráda budu s Davidem spolupracovat i jako s lídrem kandidátky,” dodává Sklenářová.

Bodeček získal sedm hlasů z 12 a splnil tak podmínku nadpolovičního počtu hlasů v prvním kole volby. O jeden bod méně získal zastupitel Pavel Nazarský, který vedl kandidátní listinu v předešlých komunálních volbách, kde byl Bodeček dvojkou. Pro Ivanu Antalovou, třetí nominovanou na post jedničky, hlasovali čtyři členové místního sdružení. V následujících týdnech dojde v primárních volbách k zvolení zbytku čelních míst kandidátky.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články