Všechny čarodějnice na Kampě letos přežily

03. 05. 2022
Všechny čarodějnice na Kampě letos přežily

Noc před Prvním májem je tradičně zasvěcena pálení čarodějnic. Zvyk, dlouho udržovaný spíše na venkově, si před lety našel cestu i na Prahu 1, kde díky spolkové činnosti patří mezi tradiční akce. Piráti z Prahy 1 ani letos nechyběli a byli důstojnými reprezentanty ve svátek s nádechem tajemna a mystiky.

V sobotu 30. dubna, po třech letech ovlivněné covid pandemií, proběhlo setkání čarodějnic a bosorek, které před sedmou hodinou večerní v průvodu z Malostranského náměstí dorazily na Kampu, aby tancem a zpěvem oslavily filipojakubskou noc. Letošní akce byla mimořádná v tom, že kromě stovek místních občanů se ji zúčastnila spousta ukrajinských uprchlíků. Všichni za tmy odcházeli s nadšením a krásnými vzpomínkami na jeden z našich již zaběhnutých zvyků. V převlecích čarodějů a čarodějnic byli zástupci Pirátů z Jedničky pro některé těžko rozpoznatelní. S velkým koštětem, výraznými červenými rty a žlutými sluchátky poletoval po Kampě David Bodeček, který měl podporu v Ivaně Antalové, Evě Fürstové, Láďovi Diblíkovi a spoustě dalších nadšených diváků.

„Zatímco v pohádkách jsou čarodějnice ošklivé, těm našim to slušelo a já si díky organizátorům užil velkou zábavu,“ prohlásil David Bodeček, který směřoval individuální poděkování zejména Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Městské části Praha 1, Městské policii Praha 1, Sdružení výtvarníků Karlova mostu, Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 a dalším dobrovolníkům.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Centrem města? Noční můra pro lidi na vozíku
21.04.2022

Centrem města? Noční můra pro lidi na vozíku

Společností jsou vozíčkáři často vnímáni jako chudáci, nebo bývají naopak nemístně adorováni, pokud zvládají práci, školu, rodinu a další aktivity. Ráda bych z pohledu vozíčkáře čtenářům přiblížila některé naše strasti. Možná tak lépe pochopí, proč...