Jak se budí Praha 1? Princů netřeba, pomohou Piráti

Jak se budí Praha 1? Princů netřeba, pomohou Piráti

Praha 1 byla dlouho jako takové začarované království. Na pohled sice krásná, ale plná problémů, kauz a bez života. Politici se k záchraně neměli, jelikož sami z „kletby“ korupce či nezájmu těžili. Tak jsme se do nápravy pustili my, Piráti. Chceme naší čtvrť probudit, aby se tu všem dobře žilo. Na tom jsme čtyři roky pracovali a rozhodně v tom neustaneme!

  • Dotáhli jsme k realizaci první kolo startovacích bytů pro mladé (na další kolo se za současné koalice zatím marně čeká). Zlepšili jsme sociální bydlení a dostupnost i kvalitu domovů pro seniory. * Pomohli jsme vdechnout nový život nevyužívaným objektům jako je Truhlářská 8 a mnohé další.

  • Rozkryli jsme řadu kauz a čachrů, například ohledně privatizace bytů. * Zmapovali jsme situaci v privatizaci bytového fondu a nastavili férovější pravidla. Prosadili jsme také pojistku, aby se předešlo spekulativním prodejům.

  • Společenství vlastníků bereme jako rovnocenné partnery, jednáme s nimi a nasloucháme jim.

  • Zveřejnili jsme přehled veškerého majetku naší čtvrti na webových stránkách hlavního města. Dotahujeme projekt rozklikávacího rozpočtu, aby měli lidé o všem přehled. * Vykročili jsme k férovým a transparentním pronájmům bytů i nebytových prostor v majetku Prahy 1. Finišujeme stopku na rušení výběrových řízení na pronájmy a prodeje majetku tzv. bez udání důvodu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem Davidem Bodečkem
11.08.2022

Rozhovor s lídrem Davidem Bodečkem

Davide, jak zpětně hodnotíš výsledky posledních komunálních voleb, ve kterých jsi z Pirátů obdržel nejvíce preferenčních hlasů? Upřímně to byla velká euforie. Radost a zároveň odpovědnost, kterou ostatně cítím doposud. Velké zadostiučinění, že někdy dobrá...