Čachry exstarosty Lomeckého u soudu: Na podivnou privatizaci upozornili Piráti

Čachry exstarosty Lomeckého u soudu: Na podivnou privatizaci upozornili Piráti

Nedávno začal dlouho očekávaný proces s exstarostou Oldřichem Lomeckým (TOP 09). Což je výsledkem práce našeho lídra Davida Bodečka, který na nevýhodnou privatizaci bytu v Opletalově ulici upozornil policii.

O co jde?

V roce 2012 městská část privatizovala velkou bytovou jednotku se sedmi místnostmi a kuchyní. Nejvyšší nabídku téměř 19 milionů podala Olga Grillová, dcera Ivany Tykačové. Smlouvu s Prahou 1 však nakonec nepodepsala. Lomecký poté překvapivě podepsal smlouvu až s pátou v pořadí, Karolínou Čelikovskou. Ta nabídla 7,1 milionu. Bodeček poté zjistil, že v následujícím roce byt změnil dvakrát majitele, aby nakonec skončil v rukou firmy právě Ivany Tykačové. Podle posudku policie Lomecký připravil městskou část o více než 3 miliony. Samotné soudní jednání doprovázely bizarní situace, když si Lomecký stěžoval, že aby si mohl dovolit právní zastoupení, byl prý nucen si k důchodu přivydělávat jako příležitostný řidič autobusu městské dopravy. Kéž by místo litování sebe sama řešil spíš dopady svého jednání na Prahu 1. Odročený soud budeme dál pozorně sledovat.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Rozhovor s lídrem Davidem Bodečkem
11.08.2022

Rozhovor s lídrem Davidem Bodečkem

Davide, jak zpětně hodnotíš výsledky posledních komunálních voleb, ve kterých jsi z Pirátů obdržel nejvíce preferenčních hlasů? Upřímně to byla velká euforie. Radost a zároveň odpovědnost, kterou ostatně cítím doposud. Velké zadostiučinění, že někdy dobrá...